V roce 2020 jsme získali finanční prostředky z Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na realizaci projektu ,, Výstavba nových kapacit domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Vila Vančurova v Opavě." ve výši 1 000 000 Kč.

 V roce 2020 jsme získali finanční prostředky z Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb  poskytovaných v Moravskoslezském kraji na realizaci projektu ,,Výstavba nových kapacit  domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Vila Vančurova v Opavě" ve výši 1 000 000 Kč. Realizací projektu dojde  k výstavbě přístavby Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem ke stávajícímu objektu, čímž dojde ke vzniku 52 nově realizovaných lůžek. Z toho 30  pro Domov pro seniory a 22 pro Domov ze zvláštním režimem. V  rámci  realizace  akce dojde k vybudování  26ti nově vybavených dvoulůžkových pokojů o výměře 20,71 - 21,32 m2. Každé dva pokoje budou mít společné  bezbariérové hygienické zařízení se sprchovacím místem. Klienti zařízení budou mít k dispozici v objektu také dvě společenské místnosti s jídelnou a kuchyňským koutem na každém obytném patře.

Naším přáním je, aby každý klient využívající našich sociálních služeb, mohl žít kvalitní život s nárokem  na dostatečný osobní a životní prostor při splnění materiálně technického standardu pro služby sociální péče poskytované pobytovou formou (dopručený postup 2/2016 MPSV). Za  finanční přispění ze strany  Moravskoslezského kraje  velmi děkujeme!

 

Zpět na aktuality